Home Authors Posts by shefi

shefi

3507 POSTS 0 COMMENTS

Egzona duket madhështore në këto komplete

Egzona Muqiqi është një ndër emrat më të njohur në shoëbizin kosovar. Me poza të shumta në rrjete sociale, ajo kalon shpesh në lajm, shkruan...

Vaksinat e para kundër koronavirusit në Britani do të jepen të...

Një zyrtar shëndetësor në Britani të Madhe ka thënë se dozat e para të vaksinës kundër koronavirusit do të jepen të martën e javës...

Dënohet me burgim të përjetshëm burri që vrau gruan e tij...

Gjykata ka marrë vendim për Nuhi Mavrovqani nga Kamenica për vrasjen e gruas së tij. Gjykata atij i ka shqiptuar dënim të përjetshëm, nën akuzat...

“Pashë koka të përgjakura, një person u nxor me gjysmë krahu”:...

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në Beograd në rrugën Aberdarevoj rreth orës 10 të mëngjesit. Ky shpërthim besohet të ketë ndodhur nga një shishe...

Këto 2 shenja tregojnë se (ndoshta) nuk do t’i mbushni 60...

Përveç faktit nëse jeni duke përjetuar ndonjë sëmundje terminale (ose një nga 5 sëmundjet vdekjeprurëse), ju nuk keni asnjë shans që të jeni duke...

Përdorni logjikën dhe gjeni se cila është gruaja e tij

Zgjidhja e enigmave ndihmon në përmirësimin e proceseve tona njohëse, forcon lidhjet midis qelizave të trurit dhe përmirëson kujtesën. Gjithashtu janë shumë argëtuese! Pra, duke zgjidhur...

Gjermania vendos rregulla të reja për qytetarët që duan të vijnë...

Ambasada gjermane në Prishtinë ka njoftuar edhe njëherë mërgimtarët të cilët planifikojnë të vijnë për pushime në Kosovë, se pas kthimit në vendin ku...

Restoranti ku e organizoi ditëlindjen ia sheh sherrin Rita Orës

Restoranti ku Rita Ora mbajti festën e paligjshme për ditëlindjen 30-të, është bërë me vlerësime me ‘një yll’, shkruan The Sun. Në fakt, zemërimi ka...

Infektologu Tolaj jep lajmin e mirë: Për herë të parë që...

Infektologu Ilir Tolaj ka thënë se jemi në vlugun e valës së dytë të pandemisë COVID 19, e cila po tregohet rezistence pavarësisht masave...

Ndërron jetë trajneri i njohur kosovar, ish-legjendari i Prishtinës

Ka ndërruar jetë ishë futbollisti legjendar i Prishtinës, Shefqet Sinani Sinani ka qenë njëri nga mbrojtësit më të mirë në ish-Ligën e Parë Federative...
20,798FansLike
2,466FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

EDITOR PICKS