Home Authors Posts by shefi

shefi

530 POSTS 0 COMMENTS

Propozim vendimi i ri, Si mund te punojn kafiterit pas ores...

Qeveria e Kosovës ka paraparë që në kuadër të masave të reja kundër koronavirusit të zgjatet orari për gastronominë, nga ora 05:00 deri në...

Përballja me coronavirusin – dimri mund të jetë i vështirë, por...

Dimri po vjen dhe tradicionalisht është koha e festave, por edhe ftohjes dhe gripit. Kjo ka ngritur frikën se coronavirusi do të rritet kur stinët...

Nga enjtja ska më deti për Kosovaret , ose perndryshe vetizolim...

Ka më shumë se pesë muaj prej kur qytetarët e vendit tonë po ballafaqohen me pandeminë COVID-19, derisa numri i rasteve pozitive sot ka...

Ndryshon orari i lëvizjes, në këto komuna ndalohet qarkullimi nga kjo...

Qeveria e Kosovës së bashku me Ministrinë e Shëndetësisë pritet të dalin me vendim që të zgjasin orarin e kufizimit të lëvizjes. Nga e marta,...

Kufizimet e reja anti Covid që pritet të hyjnë në fuqi...

Sot u paralajmërua se do Qeveria e Kosovës do të rishikoj masat e vendosur për parandalimin e Covid-19 në vend. Po sot, u shënua...

Isa Mustafa tregon si duhet te veprojm per Koronavirusin pasi e...

Kreu i LDK’së, Isa Mustafa ka shkruar pas rritjes së numrit të rasteve të konfirmuar me COVID 19 në Kosovë, raporton Gazeta Express. Në një...

Ja çfarë i ndodh trupit nëse pini ‘Coca-Cola’ çdo ditë

Konsumimi i pijeve me sheqer në baza ditore mund të shkaktojë edhe vdekje të parakohshme, sipas studimeve të realizuara viteve të fundit. Krahas kësaj, sipas...

Veteranja e UÇK-së: Serbët e detyruan vëllain ta përdhunojë motrën

Veteranja e UÇK-së, Shkëndije Hoda, ka rrëfyer rastin më të rëndë të përdhunimeve nga serbët gjatë luftës së fundit në Kosovë. Ajo ka treguar se...

E Mrekullueshme:Labi i siguron pension 87 vjeçares që jeton e vetme...

Shkrimi i plotë i Labit në Facebook: Halla Loqkë, ti meriton më shumë. Nesêr do jem nê konakun tênd dhe do ta kesh pensionin 200 euro,...

Në ora 12:00 mbyllen të gjitha lokalet

Në ora 12:00 mbyllen të gjitha lokalet, çelësat i dorëzohen Qeverisë së Kosovës Një aktivitet në shenjë pakënaqësie do të zhvillohet sot nga gastronomët, bizneset...
20,430FansLike
2,287FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

EDITOR PICKS