Home Authors Posts by shefi

shefi

6820 POSTS 0 COMMENTS

Deri kur do të bie shi në Kosovë? Moti për dy...

Gjatë dy ditëve të ardhshme, do të jetë mot I ngjashëm I shoqëruar me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologji i...

Pasi Thaçi dekretoi Ligjin për Rishikimin e Buxhetit, kur mund të...

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ditë më parë kishte deklaruar se në momentin që presidenti Thaçi e dekreton ligjin dhe të shpallet në Gazetën...

Ja cilat kritere duhet plotësuar për t’u regjistruar në klasë të...

Pas anulimit të testit të arritshmërisë për nxënësit që kanë përfunduar klasën e nëntë, Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka publikuar kriteret dhe kushtet...

Përdorni këtë përbërës në vend të pesticideve, lulet do gufojnë, kërmijtë...

Nëse keni kopshtin tuaj, sado që të jetë i madh apo i vogël, veç një përbërës mund të bëjë mrekulli në kopsht: sodë buke. Soda...

E njohu në Facebook: Nusja i del burrë, e kuptoi pas...

Një burrë në Indonezi, është divorcuar vetëm dy ditë pas dasmës, pasi mësoi se gruaja e tij ishte një burrë. Burri i identifikuar si...

“Krejt i kemi nga 2-3 milionë” – Kjo është pasuria e...

Pasuria e Xhavit Haliti, të cilit iu bë virale një deklaratë televizive ku thoshte se “krejt i kemi nga 2-3 milionë euro”, njëmend prek...

Edhe kjo ndodhi në Kosovë, të vdekurit i vidhen paratë dhe...

Para disa ditësh ndodhi një aksident i rëndë, kur një i ri humbi jetën. Por një ngjarje tjetër që e ka tronditur familjen e të...

Rastet pozitive me coronavirus vijnë nga këto komuna

134 TË SHËRUAR DHE 196 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar...

Panik në Tiranë, autobusi merr flakë në ecje

Një autobus ka shpërthyer në flakë ditën e sotme në Tiranë. Sipas policisë rreth orës 13:00,​ në Paskuqan si pasojë e një difekti teknik në...

Kimete Berisha godet Vjosa Osmanin: Në kohë pandemie e vdekjesh ka...

Shkrimtarja Kimete Berisha ka reaguar ndaj kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani, pasi kjo e fundit ka blerë një parcelë toke në vlerë 100 mijë...

EDITOR PICKS