Home Authors Posts by shefi

shefi

7821 POSTS 0 COMMENTS

E bukur shumë! Njihuni me shqiptaren që po mahnit Amerikën, edhe...

Antoinette Kalaj ka lindur dhe është rritur në Bronx, por vjen nga një familje emigrantësh shqiptarë. Që në vogëli Antoinette dha shenjat e para të...

Dhëndrri sëmuret Covid-19 para dasmës, nusja bën veprimin e papritur

Grace Leimann dhe Carlos Muniz, çift nga Teksasi i SHBA-ve kishin datën e martesës në mes të korrikut. Por, kjo pasoi me fatkeqësi, pasi...

A e dini cili është kuptimi i kësaj shenje në krahë

Disa plagë në trupin tonë mund të tregojnë histori nga e kaluara dhe të tjerët papritmas shfaqen në lëkurën tonë pa e ditur historinë...

Lajmi i fundit për vizat: Gjermania pro liberalizimit, por këto vende...

Francën kërkon një vlerësim të ri për të parë nëse Kosova vazhdon t’i përmbushë kushtet apo jo Presidenca gjermane e Bashkimit Evropian dhe Komisioni Evropian...

Ja cili prej kryetarëve të komunave është më i pasuri

Agim Bahtiri një ndër kryetarët më të pasur, Qëndron Kastrati një ndër më të “varfrit”. Këto dy vetura luksoze i posedon kryetari i komunës së...

Hashim Thaçi: Do të angazhohem shumë për rininë kosovare, Janë shpresa...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është zo tuar se do të angazhohet më shumë që të rinjve tu kríjohen kushte për edukím dhe zhvillim...

Kryeministri Hoti përfundimisht tregon si do të zhvillohet mësimi nga 1...

Kryeministri Hoti përfundimisht tregon si do të zhvillohet mësimi nga 1 shtatori Kryeministri Avdullah Hoti njoftoi se sot bashkë me zëvendëskryeministrat, kanë diskutuar me ministrin...

Lajm i rëndësishëm për personat që i ka ndaluar policia, për...

Me miratimin e Ligjit për parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19, mosbartja e maskës ose mosmbajtja e distancës nga qytetarët dënohet me 35 euro. Mirëpo,...

Serbi blenë nuse në Shqipëri për 1500 euro, nusja e braktisë...

Serbi blenë nuse në Shqipëri për 1500 euro, nusja e braktisë në natën e parë të martesës Sipas një artikulli të “Kurir”, një person nga...

Cili test është më i mirë për COVID-19?Lexojeni para se të...

Me kërkesë te shumë pacientëve dhe qytetareve ne vijim një shkrim i marrë nga revista ‘Harvard Health Publishing’, i datës 10 Gusht 2020. Tani kur...

EDITOR PICKS