Home Uncategorized Deri kur do të bie shi në Kosovë? Moti për dy ditët...

Deri kur do të bie shi në Kosovë? Moti për dy ditët e ardhshme

243
0

Gjatë dy ditëve të ardhshme, do të jetë mot I ngjashëm I shoqëruar me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologji i Kosovës, shkruan Gazeta Metro.

Mirëpo reshjet do të jenë me intesitet më të zogëluar, në krahasim me dy ditët e fundit.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-23 gradë Celsius.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here