Home Uncategorized Detajet e policisë: Djali 40 vjeçar dyshohet që ia mori jetën me...

Detajet e policisë: Djali 40 vjeçar dyshohet që ia mori jetën me sëpatë sot babait 72 vjeçar në Fushë Kosovë

370
0

Policia e Kosovës ka dhënë detajet e para rreth rastit së 72 vjeçarit nga Fushë Kosova i cili dyshohet se ia mori jeten babait me mjet te mpreht.

Djali 40 vjecar, dyshohet që e vgoditi babanë 72 vjecar me sëpatë.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, ka thënë se hetimet janë ende në fazën e hershme

“Rreth orës 16:50 ka pranuar një informacion për një vëraasje e cila ka ndodhur në një shtëpi private në Fushë Kosovë. Njësitet relevante të policisë menjëherë kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe kanë konstatuar që një trup i pajetë gjendet aty. Menjëherë në vend kanë dalë edhe njësitet e forenzikës dhe njësitet hetimore. Po ashtu ka dalë në vendin e ngjarjes edhe prokurori kujdestar.”, ka thënë ai.

“Falë reagimit të shpejtë të Policisë , në vendin e ngjarjes është arre stuar një 40 vjecar. Njësitet po hetojnë për të zbardhur rastin. “

“Mosha e viktimës është diku rreth 72 vjecar. Ekziston dyshimi që viktima dhe dorasi kanë lidhej familajre. Nuk mund ti themi rrethant dhe nuk und të falsim derisa të marrim raportet primare nga njësitet relevante. Rasti është konstatu si “veper e rëndë”. Pas hetimeve intensive do ti zbardhim të gjitha informacionet lidhur me këtë rast.”

“Dyshohet se në kryerjen e aktit, është ëprdorur një mjet i mprehtë. Pas hetimeve të plota mund ta dimë sigurt. Cdo informacion e japim pas raporteve të të gjitha konfirmimit të saktë të ngjarjes, për të qenë më korrekt.”, ka thënë ai.

Trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here