Home Uncategorized Dyshohet se një burrë vdiq nga pakujdesia e mjekëve, policia po e...

Dyshohet se një burrë vdiq nga pakujdesia e mjekëve, policia po e heton rastin

101
0

Rasti i vdekj es së një qytetari në Spitalin e Gjakovës, është duke u hetuar, njofton Policia e Kosovës.

Sipas policisë, bashkëshortja e të ndjerit i cili ka vdekur më 23 korrik, ka shprehur dyshime se mjekët kanë neglizhuar rastin e pacientit.

“Më 24.07.2020 ankuesja femër kosovare ka informuar se bashkëshorti i saj vik.tima mashkull kosovar ka vdekur më 23.07.2020, dhe shprehë dyshimin se viktimës për shkak të neglizhencës dhe mosmarrëveshjes së stafit mjekësor, nuk i ishte ofruar trajtim mjekësor. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në njoftimin e policisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here