Home Uncategorized E rëndë, vdes 17 vjeçari në aksident në Mitrovicë, iu përfshi vetura...

E rëndë, vdes 17 vjeçari në aksident në Mitrovicë, iu përfshi vetura nga zjarri

24
0

Sot rreth orës 05;40, në rrugën rajonale Prishtinë- Mitrovicë, gjegjësisht në fshatin Shupkovc, ka ndodhur një aksi dent trafiku me fatalitet, ku i përfshirë ishte një automjet me targa vendore.

Deri te aksidenti dyshohet se ka ardhur pasi që drejtuesi i automjetit nuk e ka përshtat shpejtësinë e lëvizjes se automjetit kushteve dhe fushëpamjes së rrugës, ku dyshohet se ka humbur kontrollin mbi automjetin, ka dal jashtë rruge dhe rrokulliset poshtë urës, ku me pas automjeti ishte përfshirë nga zja.rri.

Si pasojë e akside ntit, pasagjeri arrin të dal nga automjeti kurse vozitësi
mbetet brenda automjetit. Në vendngjarje përveç njësive policore ka dalur mjeku kujdestar i cili edhe e ka konstatuar vd.ek jen e vozitësit A.K,. 17 vjeçar, kurse pasagjeri I.A., 20 vjeçar është dërguar në spitalin rajonal në Mitrovice për trajtim dhe është jashtë rre ziku për jetë.

Me urdhër të prokurorit kujdestar, trupi i paje.të i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here