Home Uncategorized Hoti jep lajmin e mirë: Po përgaditim pagesat për këta punëtorë

Hoti jep lajmin e mirë: Po përgaditim pagesat për këta punëtorë

194
0

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se po bëhen përgaditjet për pagesat për punëtorët e papunë, qiratë e ndërmarrjeve dhe familjet pa të ardhura, shkruan Gazeta Metro.

Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ai ka thënë se po bëhet plani i shpërndarjes së mjeteve për masat e rimëkëmbjes ekonomike.

Përmes Ministrisë së Financave dhe ministrive të linjës, po bëjmë përgatitjet për pagesat për punëtorët e mbetur të papunë, qiratë e ndërmarrje dhe familjet pa të ardhura.
Gjithashtu, po bëjmë planin e shpërndarjes së mjeteve për masat e rimëkëmbjes ekonomike, i cili plan do të miratohet në Qeveri së shpejti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here