Home Uncategorized Ja nga cila ditë do të kthehen temperaturat e larta

Ja nga cila ditë do të kthehen temperaturat e larta

109
0

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët, herë pas here me reshje lokale shiu. Pasdite dhe në mbrëmje priten rrebeshe lokale shiu me vetëtima dhe bubullimë, më intensive në rajonin e Dukagjinit.

Në Shqipëri, Maqedoninë Veriore dhe Mal të Zi pritet të mbajë mot me intervale kohore me diell dhe vranësira. Pasdite priten rrebeshe lokale shiu me vetëtima dhe bubullimë.

Ditëve të ardhshme priten ngritje graduale të temperaturave. Priten intervale kohore me diell dhe po ashtu edhe rrebeshe lokale shiu me vetëtima dhe bubullimë pasditeve dhe mbrëmjeve. Të hënën dhe të martën do të kemi më shumë rreze diellore.Meteoballkan

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here