Home Uncategorized Jakup Krasniqi konfirmohet pozitiv me Covid-19

Jakup Krasniqi konfirmohet pozitiv me Covid-19

130
0

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, gjatë ditës së hënë ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Teksa ka deklaruar se gjendja e tij shëndetësore është stabile dhe se po trajtohet në shtëpinë e tij.

“Po gjatë të së hënë kam rezultuar pozitiv me Covid-19. Gjendjen e kam shumë të mirë. Për momentin jam duke e përballuar mirë”, ka deklaruar Krasniqi.

E përvec Krasniqit, në Kosovë deri tani janë konfirmuar pozitivë me Covid-19 edhe shumë zyrtarë të tjerë të fushës politike.

Megjthëkëtë, në gjithë vendin, gjatë 24- orëve të fundit, u regjistruan edhe 241 raste me koronavirusin, bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës.

Rastet e reja rezultuan nga testimi i 419 mostrave dhe numrin më të madh të tyre e ka Komuna e Prishtinës: 86 raste.

Sipas njoftimit të IKSHPK-së, gjashtë pacientë kanë humbur jetën.

Shifra e përgjithshme e viktimave një ditë më parë ka qenë 144, ndërsa sot është 150.

IKSHPK-ja tha se gjatë 24- orëve të fundit në Kosovë janë shëruar 143 pacientë nga koronavirusi, me të cilët numri i përgjithshëm i të shëruarve arrin në 3.369.

Kosova i ka regjistruar rastet e para me koronavirusin, më 13 mars.

Që atëherë janë konfirmuar gjithsej 6.286 raste pozitive.

Aktive aktualisht janë 2.762 raste.Express/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here