Home Uncategorized Jep dorëheqje Hashim!

Jep dorëheqje Hashim!

21
0

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të hënën do të paraqitet në Hagë, në Dhomat e Specializuara të Gjykatës Speciale.

Kjo paraqitje e Thaçit atje, bëhet pas ftesës së Speciales e cila e ka thirr për intervistim.

Megjithatë, kjo intervistë e Thaçit nuk do të jetë bash e lehtë për të, pasi tashmë është në procedura ngritja e aktakuzës nga Gjykata Spec iale kundër tij dhe kreut të PDK-së, Kadri Veselit.

Që nga publikimi i ngritjes së aktakuzës disa oponent politik në Kosovë kanë kërkuar dorëheqjen e Thaçit nga posti i Presidentit.

Më e zëshmja në këtë drejtim është Lëvizja Vetëvendosje.

Kurse vet Thaçi ka paralajmëruar se do të tërhiqet nga posti i Presidentit në momentin që i konfi rmohet akta kuza.

Por, ai të hënën është në Hagë, deshi s’deshi, ai do të pyetet për kr.i met e luf.tës dhe rreth aktaku zës ku e akuzon Thaçin, Veselin dhe 8 persona të tjerë për vr.asj en e 100 personave, ndër ta edhe vr.asj et politike.

Por, a duhet të jap presidenti Hashim Thaçi dorëheqje para se të shkoj të hënën në Hagë, pas thirrjes nga Gjykata Speciale?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here