Home Uncategorized Para se ta prejë kurbanin, suharekasi e hip në luhatëse dhe e...

Para se ta prejë kurbanin, suharekasi e hip në luhatëse dhe e maltreton vetëm për ta postuar në rrjete sociale

18
0

Prerja e Kurbanit për festën e Kurban Bajramit është traditë tek besimtarët myslimanë.

Megjithatë, ka raste kur këto kafshë edhe keqtrajtohen. Një rast i tillë ka ndodhur dje në Suharekë, ku një i ri ka publikuar një video që më pas është bërë virale.

Ai shihet teksa maltreton kurbanin, të cilin e vendos në një luhatëse për fëmijë. Ky i ri suharekas, tërë këtë veprim e xhiron dhe e publikon në TIk-Tok ku ka marrë edhe shumë komente negative.

Kujtojmë se BIK ka marrë vendim që për shkak të situatës me pandeminë prerja e Kurbanit të mos bëhet në shtëpi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here