Home Uncategorized Pesë fëmijët në sherr për pasurinë e tij/ Ja sa është pasuria...

Pesë fëmijët në sherr për pasurinë e tij/ Ja sa është pasuria qesharake që la pas Maradona

355
0

Diego Maradona ishte pa dyshim një nga futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, i nderuar në të gjithë botën për aftësitë e tij fenomenale dhe personalitetin e tij të fortë.

Talenti i tij i mrekullueshëm e frymëzoi Argjentinën në një triumf të Kupës së Botës dhe e solli atë në të gjithë botën në klube të tilla si Boca Juniors, Barcelona, Sevilla dhe Napoli.

Në mes të viteve 1990, Maradona kaloi në botën e trajnerëve dhe ka drejtuar fatin e vendit të tij, si dhe klubeve në Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Meksikë .

Pasuria neto e Maradona vlerësohet në 100,000 $ (75,000 £), pavarësisht se gëzonte një karrierë që zgjati dy dekada.

Fituesi i Kupës së Botës mund të ketë frymëzuar Napolin për dy tituj të Serisë A dhe një Kupë UEFA në fund të viteve 1980 dhe në fillim të viteve 1990, por ai ka qenë në një mosmarrëveshje të gjatë me qeverinë italiane mbi taksat.

Maradona i tha Corriere della Serra në 2016 se fatura e papaguar e taksave ishte paguar, një pretendim që është në kundërshtim me komentet e presidentit të Napolit Aurelio de Laurentiis, i cili tha në 2017 se argjentinasi do të ishte një ambasador i klubit sapo mosmarrëveshja të zgjidhet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here