Home Uncategorized Spitalet janë stërmbushur në Bejrut, video ku njerëzit me pikëllim kërkojnë familjarët

Spitalet janë stërmbushur në Bejrut, video ku njerëzit me pikëllim kërkojnë familjarët

138
0

Situata pas shpërthimit masiv në Portin e Libanit është mjaft e rënduar. Në pamjet e publikuara nga mediat e huaja shihen njerëz të gjakosur duke qarë dhe duke u endur në rrugët e Beirut gjatë natës.

Gjithçka përreth tyre është shkatërruar.Shpërthimi shkaktoi shtëpi, qëndra tregëtare, hotele dhe biznese në këtë qytet. Rreth 100 të vdekur janë raportuar deri më tani dhe mbi 4,000 të plagosur.

Guvernatori i Bejrutit, Marwan Abboud, shpërtheu në lot ndërsa ai vizitoi vendin e shpërthimit. “Beirut është një qytet i shkatërruar”, u shpreh ai për mediat.Një video e publikuar nga DailyMail, shihen qindra njerëz në spital të cilët kanë shkuar për t’u kuruar ose për të kërkuar të afërmit e tyre dëshpërimisht.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here